Apartamenty Wonder Home
menu

Karpacz - okiem Turysty

Zobacz więcej

Wyjątkowe miejsce dla każdego

Poznaj walory naszego regionu

W Karkonosze przyjeżdża rocznie ok. 2 mln turystów. Dla ochrony walorów przyrodniczych Karkonoszy w 1959 r. utworzono Karkonoski Park Narodowy. W 1992 r. został on przyjęty został do Rezerwatu Biosfery UNESCO, obejmującego 564 rezerwatów biosfery w 109 krajach na świecie. Park posiada 112 km szlaków turystycznych pieszych, a także szlaki narciarskie, w tym 17 km nartostrad. 

Wyjątkowe miejsce dla każdego

Szczyt Karkonoszy

Jej wysokość Śnieżka

Karkonosze zajmują powierzchnię ok. 650 km², z czego do Polski należy 185 km². Najwyższym szczytem Karkonoszy jest Śnieżka (1602 m n.p.m.) zwana Królową Karkonoszy, z której widoczność przekracza czasem 200 km. Śnieżka to najwyższy szczyt w całych Sudetach, najwyższy szczyt Czech, najwyższy szczyt województwa dolnośląskiego i najwyższy szczyt całego Śląska zarazem. 

Karpacz dla dzieci

Dla naszych malusińskich

W mieście znajduje się pięć nowoczesnych miejskich placów zabaw, czynnych przez cały rok. Pobyt dla dzieci uprzyjemnią trasy spacerowe, wycieczki, przedszkola narciarskie, lodowisko, górki saneczkowe, kuligi. Na odważnych czekają parki linowe oraz tory saneczkowe i snowtubowe. Emocji najmłodszym dostarcza też udział w napadzie na bank w pobliskim Western City czy odwiedziny w magicznym Parku Bajek. Dla lubiących zwiedzanie czekają lokalne muzea: Muzeum Sportu i Turystyki, Muzeum Zabawek, Karkonoskie Tajemnice oraz Muzeum Lego.

Karpacz dla dzieci

Atrakcje

Wyciągi, narty, skutery

Karpacz posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę sportowo-rekreacyjną do zimowego, aktywnego wypoczynku. Na Gości czeka ponad 30 tras do narciarstwa zjazdowego przystosowanych zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących narciarzy, dwie trasy do narciarstwa biegowego oraz tourowego, szeroka baza instruktorów oraz wypożyczalni sprzętów, zimowy tor saneczkowy, rakiety i skutery śnieżne, snowtubing, lodowiska, centrum skiturowe, a także kuligi i góry saneczkowe. 

Zobacz atrakcje

Szlaki turystyczne

Pieszo, rowerem, aktywnie

Czekają na Ciebie wycieczki górskie po szlakach turystycznych, trasy spacerowe, rowerowe, a także nordic walking, wspinaczka skałkowa, alpine coaster, rynna saneczkowa, paintball, strzelnica golfowa, survival, park linowy, całoroczne lodowisko, off road, quady, aqua parki, spa, korty tenisowe, kręgielnie, bilard, restauracje, kawiarnie. Niezliczone miejsca do zwiedzania i doskonałej zabawy. Tu każdy znajdzie coś tylko dla siebie!

Zobacz szlaki
Szlaki turystyczne

Międzynarodowe imprezy

Ponad 70 imprez rocznie

Miasto Karpacz jest organizatorem lub współorganizatorem wielu imprez kulturalnych, rozrywkowych i sportowych o zasięgu międzynarodowym. 

Najważniejsze z nich to:

 • W styczniu/lutym: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Skijoering (cyklicznie);
 • W marcu: Zimowy Ultramaraton Karkonoski (cyklicznie), Mistrzostwa Polski Parlamentarzystów i Samorządowców w Narciarstwie Alpejskim, Puchar Białego Jaru;
 • W marcu lub kwietniu: Mistrzostwa Polski z Jajem (cyklicznie);
 • W maju: Rajd Arado (cyklicznie), Wyścig Kolarski Bałtyk - Karkonosze Tour;
 • W czerwcu: 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc (cyklicznie), Jany - Noc Świętojańska nad Wodospadem;
 • W lipcu : Festiwal Smaków Liczyrzepy (cyklicznie), Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Western Show, Uphill Race Śnieżka;
 • W sierpniu : Piknik Entuzjastów Harley - Davidson (cyklicznie), Gitarą i Piórem (cyklicznie);
 • We wrześniu Kill the Devil Hill (cyklicznie), Lawina - Międzynarodowy Marszozbieg ze Śnieżki do Samotni, Rowerem na Śnieżkę;
 • We wrześniu/październiku: Turniej Narodów; 
 • W grudniu: Sylwester pod Śnieżką.

Karpacz - miejscowość turystyczna

wielokrotnie nagradzana w rankingach ogólnopolskich

Już w 2003 roku w plebiscycie Najpopularniejsza miejscowość turystyczna o Puchar Prezydenta RP A. Kwaśniewskiego, Karpacz zwyciężył jako najpopularniejsza miejscowość turystyczna.

 • W 2007 r. – Karpacz uhonorowany został III miejscem w kategorii najlepszych samorządów Polski w Rankingu Samorządów według Rzeczpospolitej;
 • W 2013 r. Karpacz zajął II miejsce w Rankingu Rzeczpospolitej Europejski Samorząd;
 • W rankingu najszybciej rozwijających się gmin w latach 2010–2013, według Zespołu Doradców Ekonomicznych Curulis i pisma Wspólnota, wśród gmin turystycznych o największych zmianach w poziomie rozwoju Karpacz zajął I miejsce;
 • W 2014 r. w Rankingu Samorządów według Rzeczpospolitej Karpacz zajął zaszczytne II miejsce;
 • Także w 2014 r. w Rankingu Najdynamiczniej Rozwijających się Samorządów w latach 2003-2014 w kategorii Gminy Miejskie Karpacz zdobył I miejsce oraz II miejsce w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego 2015.
Zdobądź kartę rabatową

Zdobądź kartę rabatową

Poznaj z nami sprawdzone miejsca w Karpaczu, które warto odwiedzić. Skorzystaj z najlepszej oferty jaką przygotowali dla Ciebie nasi Partnerzy.

Sprawdź szczegóły

Zobacz także

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij