Apartamenty Wonder Home
menu

Pałac w Ciszycy

Zobacz więcej

Podczas spacerów i wycieczek rodzinnych Goście Apartamentów w Karpaczu. eu nie zapominają o Pałacu w Ciszycy. Znajduje się on w północno-wschodniej części Kotliny Jeleniogórskiej, niedaleko Kowar. 

Obecnie może być zwiedzany tylko z zewnątrz, gdyż obecnie pełni funkcję mieszkalną. Zwiedzanie okolicznych zamków i pałaców polecamy szczególnie w okresie wakacyjnym, bo jest to dobra zabawa dla całej rodziny.
Obecny pałac został wybudowany prawdopodobnie przez Carla Gottharda Langhansa wraz w parkiem krajobrazowym, do którego później Hoym włączył wzgórze Ruhe-Berg, zwane także Ministerberg lub później – Radziwiłłówką. W 1938 r. zabudowania pałacowe stały się planem filmu Preussische Liebesgeschichte w reżyserii Węgra Paula Martina. Film opowiadał rozgrywającą się m.in. w Ciszycy historię nieszczęśliwej miłości księżniczki Elizy Radziwiłłówny (1803-1834) do pruskiego następny tronu Wilhelma, późniejszego cesarza Wilhelma I.

KONTAKT
Pałac w Ciszycy
ul. Jeleniogórska 39, 58-530 Kowary

Lokalizacja atrakcji

Zdobądź kartę rabatową

Zdobądź kartę rabatową

Poznaj z nami sprawdzone miejsca w Karpaczu, które warto odwiedzić. Skorzystaj z najlepszej oferty jaką przygotowali dla Ciebie nasi Partnerzy.

Sprawdź szczegóły

Zobacz także

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij