Apartamenty Wonder Home
menu

Muzeum Przyrodnicze

Zobacz więcej

Jeśli jesteś na wakacjach w Karpaczu z dziećmi lub młodzieżą zaplanuj wypad do Muzeum Przyrodniczego. Wycieczka będzie dobrą alternatywą dla chodzenia po górach, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy na wszystko mamy więcej czasu. 

Szczególnie młodym przyda się poznanie kolekcji rodziny Schaffgotschów. Ich początków można szukać już w końcu XVII w. Podwaliną była biblioteka, którą założył hr. Johann Anton Schaffgotsch (1675-1742) i umieścił w nowym Pałacu w Sobieszowie. Później były częścią Fideikomisu Chojnickiego. W bibliotece gromadzono nie tylko książki i dokumenty lecz także wszelkiego rodzaju pamiątki. Był tam też tzw. gabinet osobliwości, który miał zadziwić gości i świadczyć o szerokich zainteresowaniach właściciela.

KONTAKT
Muzeum Przyrodnicze
Wolności 268, 58-580 Jelenia Góra
Telefon: +48 75 75 515 06
E-mail: muzeum@muzeum-cieplice.pl

Lokalizacja atrakcji

Zdobądź kartę rabatową

Zdobądź kartę rabatową

Poznaj z nami sprawdzone miejsca w Karpaczu, które warto odwiedzić. Skorzystaj z najlepszej oferty jaką przygotowali dla Ciebie nasi Partnerzy.

Sprawdź szczegóły

Zobacz także

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij