Apartamenty Wonder Home
menu

Pałac Schaffgotschów

Zobacz więcej

Kolejny pałac, dla tych, którzy podróżują szlakiem zamków, pałaców i okolicznych budowli. Pałac rodziny Schaffgotsch w Cieplicach Zdroju położony jest w centrum uzdrowiska pomiędzy Placem Piastowskim, a Parkiem Zdrojowym. Monumentalna rezydencja zbudowana została w latach 1784 1788 dla księcia Johanna Nepomucena Schaffgotscha, w miejscu renesansowego dworu Schaffgotschów i domu gościnnego.

Powstała z wykorzystaniem reliktów obu budynków, które pozostały po pożarze w 1777 roku. Pałac reprezentuje wieku styl dojrzałego baroku w połączeniu z formami wczesnoklasycystycznymi. Autorem projektu jest Johann Georg Rudolf. W pobliżu pałacu znajduje się starannie utrzymany, piękny stylowy park angielski.

Zaprojektowany w 1819 r., powstał w wyniku współpracy ogrodnika Waltera z Bukowca i architekta Antona Mallickha. Po prawej stronie centralnej alei wznosi się klasycystyczny pawilon, po lewej empirowy Teatr Zdrojowy wybudowany w latach 1835-1836 i przylegający do niego klasycystyczny budynek dawnej Galerii z lat 1798-1800, zaprojektowany przez Carla Geislera. „Galeria” nawiązuje do renesansowych włoskich willi.
Obecnie w Pałacu Schaffgotschów znajduje się oddział zamiejscowy Wrocławskiej Politechniki. Zwiedzanie wnętrza nie jest zatem możliwe. Jeśli jednak będziesz przejazdem z dziećmi, rodziną, może warto zwrócić uwagę na ten zabytek.

KONTAKT
Pałac Schaffgotschów w Cieplicach
pl. Piastowski 27, 58-560 Jelenia Góra
Telefon: +48 75 75 510 48

Lokalizacja atrakcji

Zdobądź kartę rabatową

Zdobądź kartę rabatową

Poznaj z nami sprawdzone miejsca w Karpaczu, które warto odwiedzić. Skorzystaj z najlepszej oferty jaką przygotowali dla Ciebie nasi Partnerzy.

Sprawdź szczegóły

Zobacz także

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij