Apartamenty Wonder Home
menu

Apteka Pod Złotą Wagą

Zobacz więcej

Historia apteki zaczyna się w roku 1913. Tuż po II wojnie światowej dzierżawcą apteki „Pod Białym Orłem” był mgr farm. Karol Czerny. 

Na początku lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku apteka przeszła pod zarząd Wrocławskiego Zarządu. W roku 1990 została ona odkupiona przez farmaceutów Grażynę i Wojciecha Piotrowskich. Właściciele nadali jej nową nazwę „Pod Złotą Wagą” i funkcjonuje ona do dziś. Liczni turyści podziwiają jej stary wystrój. Jej oryginalne umeblowanie przyścienne z marmurowymi blatami wpisane jest do rejestru zabytków. Po prywatyzacji apteki odtworzono częściowo pierwotny jej wygląd. W oknie izby ekspedycyjnej znajduje się autentyczny witraż ze stylizowanym wężem Eskulapem, wijącym się wokół kielicha. W izbie ekspedycyjnej mieści się wystawa starego szkła i przyrządów aptekarskich.

Adres: Konstytucji 3 Maja 82, Karpacz

Telefon: +48 75 761 93 12

Karpacz

Lokalizacja atrakcji

Zdobądź kartę rabatową

Zdobądź kartę rabatową

Poznaj z nami sprawdzone miejsca w Karpaczu, które warto odwiedzić. Skorzystaj z najlepszej oferty jaką przygotowali dla Ciebie nasi Partnerzy.

Sprawdź szczegóły

Zobacz także

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij