Apartamenty Wonder Home
menu

Wielkanoc w Karpaczu 2019

Zobacz więcej
1 kwi 2019

Święta Wielkanocne to czas odpoczynku od pracy i chwil spędzonych z najbliższymi. Jak spędzić święta w górach? Zobaczcie jakie atrakcje dla Gości przygotowało Miasto Karpacz.

Niedziela – szukanie Wielkanocnego Zajączka

Szukanie Wielkanocnego Zajączka to jeden z ciekawszych zwyczajów związanych ze świętami. Wszystkie dzieci zapraszamy do parku przy ul. Mickiewicza, który wypełni się setkami kolorowych jajeczek. Podczas poszukiwań można odnaleźć specjalne niespodzianki przygotowane dla najmłodszych oraz samego Wielkanocnego Zajączka.

A czy wiecie skąd pochodzi Zajączek Wielkanocny?

Zwyczaj poszukiwania upominków od Zajączka przywędrował do Polski z Niemiec. Choć zabawa nie jest tak bardzo popularna w całym kraju, w pewnych regionach, takich jak Śląsk czy Wielkopolska, Święta Wielkanocne się nie odbędą, póki Zajączek nie przyjdzie do dzieci. Z tym zwyczajem ściśle wiążę się również inna tradycja – poszukiwanie jajek, która wywodzi się z Francji oraz Szwajcarii. Dawniej dzieci szukały zwykłych jajek, dziś są to czekoladowe jajka.

Miejsce: Park przy ul. Mickiewicza

Czas: 14:30, 21.04.2019

 

Poniedziałek – XIX Mistrzostwa Polski z Jajem

Mistrzostwa Polski z Jajem to już nasza tradycja. Co roku w Wielkanocny Poniedziałek spotykamy się na stoku Lodowiec przy hotelu Karkonosze, gdzie dla wszystkich mieszkańców i turystów przygotowano wiele zabaw, konkursów i giga-jajecznicę, w tym roku robioną z 2019 jaj. Największą atrakcją imprezy będzie zabawa w rzucanie jajem w wizerunek Burmistrza. Również dla odwiedzających przygotowany jest specjalny puchar dla tego, kto pokonał największą odległość, aby przybyć do Karpacza. Co roku puchar trafia w inne miejsce. W poprzednich latach trafił m.in. do Francji, Hiszpanii, a nawet Brazylii.

Miejsce: Stok Lodowiec, Chata Karkonoska, ul. Wolna 4

Czas: 12:00 – rozpoczęcie imprezy

Konkursy plenerowe:

12:30 – rzut jajem w parach

12:50 – rzut jajem na odległość

13:15 – konkurs „Stalowe Jajo”

13:40 – rzut jajem w portret Burmistrza

Konkursy w Chacie Karkonoskiej:

12:00 – konkurs dla dzieci na najciekawszą babeczkę świąteczną oraz najładniejszą pisankę

Pozostałe:

Smażenie i degustacja giga-jajecznicy

13:00 – pierwsza degustacja

14:00 – ostatnia degustacja

Konkurs na „Osobę z najbardziej odległego miejsca od Karpacza”

12:00-14:00 – zapisy, należy okazać dowód tożsamości z miejscem zameldowania

14:15 – ogłoszenie wyników

Wybierając się do Karpacza na Wielkanoc skorzystaj z naszej specjalnej oferty Wielkanoc Last Minute. To najlepszy moment, aby zarezerwować apartament nawet do 30% taniej. Zapraszamy. :)

Zdobądź kartę rabatową

Zdobądź kartę rabatową

Poznaj z nami sprawdzone miejsca w Karpaczu, które warto odwiedzić. Skorzystaj z najlepszej oferty jaką przygotowali dla Ciebie nasi Partnerzy.

Sprawdź szczegóły

Zobacz także

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij