Apartamenty Wonder Home
menu

3 x Śnieżka = 1 Mont Blanc

Zobacz więcej
24 cze 2018

3 x Śnieżka = 1 Mont Blanc to najtrudniejszy polski ultra maraton oraz jedyna taka impreza sportowa zarówno w Polsce jak i w Europie. To co roczna impreza, która cieszy się coraz to większym zainteresowaniem. Dziś, 24.06.18, ruszyła kolejna edycja. Za wszystkich zawodników trzymamy mocno kciuki! 

Dlaczego 3 x Śnieżka to 1 Mont Blanc?

Dzięki najnowszym laserowym badaniom zrobionym przez Czechów dokładnie wyliczono wysokość najwyższego szczytu Karkonoszy czyli Śnieżki. Wysokość wynosi dokładnie 1603 m n. p. m. Trzykrotność tej wysokości wynosi 4809 m n. p. m. czyli prawie tyle ile wynosi wysokość najwyższego szczytu Alp czyli Mont Blanc (4810 m n.p.m.). Do pełnej wysokości brakuje jedynie 10 cm. Stąd oryginalny pomysł na nazwę oraz formę imprezy. Pierwsza edycja odbyła się 16 sierpnia 2014 roku. Mimo złych warunków pogodowych - niska temperatura dochodząca na szczycie śnieżki do 0 stopni, mgła, deszcz, w zawodach wystartowało 250 zawodników, nie tylko z całej Polski, ale również z Czech, Niemiec, Turcji czy Hiszpanii.

Zdobądź szczyt Śnieżki

Zawody polegają na tym, aby trzykrotnie zdobyć szczyt Śnieżki biegnąć trzema różnymi trasami. Pierwsza z nich, to dystans mini liczący 17km, średni - 33 km oraz najdłuższy liczący 57 km. Ta ostatnia trasa ultra maratonu okazała się być jedną z najtrudniejszych tego typu zawodów. Na takiej trasie to już nie tylko toczy się walka z górami, ale i walka z samym sobą. W kolejnych edycjach pogoda również nie ułatwiała zawodnikom biegu. W 3 edycji temperatura sięgała nawet 34 stopni w cieniu. Jak będzie dzisiaj? Zobaczymy. Choć pogoda co roku stara się zniechęcić, zawodników wciąż przybywa.

Mistrzostwa Świata w Karpaczu

Podczas zawodów zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata w Długodystansowym Biegu Górskim na trasie dystansu średniego. Wyzwanie podjęło 1000 biegaczy z całego świata (m. in. z USA, Argentyny, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Niemiec). O poziom sportowy zawodów dba Marcin Świerc - ultra maratończyk, wielokrotny Mistrz Polski, czołowy biegacz górski w Europie.

Wszystkim zawodnikom życzymy wytrwałości. Jesteście wielcy!

Szykujecie się już na kolejną edycję 3 x Śnieżka za rok? U nas znajdziecie nocleg. O tu. Nasze wygodne i komfortowe apartamenty idealnie sprawdzą się po długim wysiłku.

Zdobądź kartę rabatową

Zdobądź kartę rabatową

Poznaj z nami sprawdzone miejsca w Karpaczu, które warto odwiedzić. Skorzystaj z najlepszej oferty jaką przygotowali dla Ciebie nasi Partnerzy.

Sprawdź szczegóły

Zobacz także

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij